TNPW0603100RBETA
Mfr.Part #
TNPW0603100RBETA
Description
RES 100 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
558.8μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Military
Series :
TNPW
Number of Pins :
2
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
75V
Width :
838.2μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
100mW
Military Standard :
Not
Radiation Hardening :
No
Length :
1.6002mm
REACH SVHC :
Unknown
Resistance :
100Ohms
Case Code (Imperial) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Published :
Case Code (Metric) :
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
75V
Supplier Device Package :
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Depth :
850μm
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW0603100RBETA
Vishay / Dale TNPW0603100RBETA
TNPW Series, Thin Film, 100Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C