TNPW0603100RBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603100RBEEA
Description
RES 100 OHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Radiation Hardening :
No
Number of Pins :
2
REACH SVHC :
Unknown
Published :
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Voltage - Rated DC :
50V
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
100Ohms
Length :
1.6mm
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Military Standard :
Not
Width :
850μm
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
13 Weeks
Depth :
850μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Metric) :
Datasheets
TNPW0603100RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603100RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 100Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C