TNPW0603100RBECN
Mfr.Part #
TNPW0603100RBECN
Description
RES 100 OHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Length :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Military Standard :
Not
Depth :
850μm
Resistance :
100Ohms
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Military
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW0603100RBECN
Vishay / Dale TNPW0603100RBECN
TNPW Series, Thin Film, 100Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C