TNPW0603100KFHTA
Mfr.Part #
TNPW0603100KFHTA
Description
RES 100K OHM 1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Published :
Resistance :
100kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Series :
TNPW
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±1%
Datasheets
TNPW0603100KFHTA
Vishay / Dale TNPW0603100KFHTA
TNPW Series, Thin Film, 100kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C