TNPW0603100KFETA
Mfr.Part #
TNPW0603100KFETA
Description
RES 100K OHM 1% 1/10W 0603
Resistance :
100kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Feature :
Military
Datasheets
TNPW0603100KFETA
Vishay / Dale TNPW0603100KFETA
TNPW Series, Thin Film, 100kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C