TNPW0603100KDETA
Mfr.Part #
TNPW0603100KDETA
Description
RES 100K OHM 0.5% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
100kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
75V
Max Operating Temperature :
155°C
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Datasheets
TNPW0603100KDETA
Vishay / Dale TNPW0603100KDETA
TNPW Series, Thin Film, 100kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C