TNPW0603100KDEEA
Mfr.Part #
TNPW0603100KDEEA
Description
RES 100K OHM 0.5% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
75V
Radiation Hardening :
No
Ratings :
AEC-Q200
Length :
1.6mm
Series :
TNPW e3
Max Operating Temperature :
155°C
Contact Plating :
Tin
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
100mW
Height :
450μm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Composition :
Thin Film
Width :
850μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Resistance :
100kOhms
Case Code (Metric) :
Datasheets
TNPW0603100KDEEA
Vishay / Dale TNPW0603100KDEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 100kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C