TNPW0603100KBYEN
Mfr.Part #
TNPW0603100KBYEN
Description
RES 100K OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
100kOhms
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
TNPW0603100KBYEN
Vishay / Dale TNPW0603100KBYEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 100kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C