TNPW0603100KBYEA
Mfr.Part #
TNPW0603100KBYEA
Description
RES 100K OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
TNPW e3
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
16 Weeks
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
100kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Terminations :
2
Length :
1.6mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Depth :
850μm
Military Standard :
Not
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW0603100KBYEA
Vishay / Dale TNPW0603100KBYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 100kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C