TNPW0603100KBXEN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW0603100KBXEN
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 100K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
13 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Military Standard :
Not
Case Code (Imperial) :
Radiation Hardening :
No
Depth :
850μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Max Power Dissipation :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Resistance :
100kOhms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Published :
Composition :
Thin Film
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
838.2μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Series :
TNPW e3
Height :
558.8μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Length :
1.6002mm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Tolerance :
±0.1%
Contact Plating :
Tin
Ratings :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW0603100KBXEN
Vishay / Dale TNPW0603100KBXEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 100kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C