TNPW0603100KBXEA
Mfr.Part #
TNPW0603100KBXEA
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 100K OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Supplier Device Package :
Resistance :
100kOhms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
100mW
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
TNPW0603100KBXEA
Vishay / Dale TNPW0603100KBXEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 100kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C