TNPW0603100KBHTA
Mfr.Part #
TNPW0603100KBHTA
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 100K OHM 0.1% 1/8W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
100kOhms
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Composition :
Thin Film
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±0.1%
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW0603100KBHTA
Vishay / Dale TNPW0603100KBHTA
TNPW Series, Thin Film, 100kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C