TNPW0603100KBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603100KBEEA
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 100K OHM 0.1% 1/10W 0603
Contact Plating :
Tin
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
75V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
75V
No
Lead Free :
Lead Free
Length :
1.6mm
Depth :
850μm
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
75V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
REACH SVHC :
Unknown
Weight :
2.012816mg
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
100mW
Max Operating Temperature :
155°C
Case Code (Metric) :
Resistance :
100kOhms
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Width :
800μm
Max Power Dissipation :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Military Standard :
Not
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
TNPW0603100KBEEA
Vishay / Dale TNPW0603100KBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 100kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C