TNPW04029K88BETD
Mfr.Part #
TNPW04029K88BETD
Description
RES 9.88K OHM 0.1% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
9.88kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
63mW
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW
Feature :
Military
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
TNPW04029K88BETD
Vishay / Dale TNPW04029K88BETD
TNPW Series, Thin Film, 9.88kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C