TNPW04029K88BEED
Mfr.Part #
TNPW04029K88BEED
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
RES 9.88K OHM 0.1% 1/16W 0402
Resistance :
9.88kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power Rating :
63mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
TNPW04029K88BEED
Vishay / Dale TNPW04029K88BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 9.88kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C