TNPW04029K76FHED
Mfr.Part #
TNPW04029K76FHED
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
RES 9.76K OHM 1% 1/16W 0402
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Resistance :
9.76kOhms
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
TNPW e3
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Min Operating Temperature :
-55°C
No
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Contact Plating :
Tin
Datasheets
TNPW04029K76FHED
Vishay / Dale TNPW04029K76FHED
TNPW e3 Series, Thin Film, 9.76kOhms, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C