TNPW04029K76DEED
Mfr.Part #
TNPW04029K76DEED
Description
RES 9.76K OHM 0.5% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Construction :
Chip
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE, PRECISION, RATED AC VOLTAGE (V): 50
Surface Mount :
yes
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
63mW
Series :
TNPW e3
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistance :
9.76kOhm
Working Voltage :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thin Film
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Radiation Hardening :
No
Datasheets
TNPW04029K76DEED
Vishay / Dale TNPW04029K76DEED
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW e3 Series, Thin Film, 9.76kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C