TNPW04029K76BEED
Mfr.Part #
TNPW04029K76BEED
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
RES 9.76K OHM 0.1% 1/16W 0402
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Length :
990.6μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Contact Plating :
Tin
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Composition :
Thin Film
Height :
406.4μm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
9.76kOhms
13 Weeks
Width :
508μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW04029K76BEED
Vishay / Dale TNPW04029K76BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 9.76kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C