TNPW04029K65DETD
Mfr.Part #
TNPW04029K65DETD
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
RES 9.65K OHM 0.5% 1/16W 0402
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.5%
Feature :
Military
Resistance :
9.65kOhms
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW
Published :
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW04029K65DETD
Vishay / Dale TNPW04029K65DETD
TNPW Series, Thin Film, 9.65kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C