TNPW04029K65BETD
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW04029K65BETD
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 9.65K OHM 0.1% 1/16W 0402
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Contact Plating :
Lead, Tin
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military
Composition :
Thin Film
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Resistance :
9.65kOhms
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
63mW
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW04029K65BETD
Vishay / Dale TNPW04029K65BETD
TNPW Series, Thin Film, 9.65kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C