TNPW04029K65BEED
Mfr.Part #
TNPW04029K65BEED
Description
RES 9.65K OHM 0.1% 1/16W 0402
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Max Power Dissipation :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Width :
508μm
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Published :
Composition :
Thin Film
Height :
406.4μm
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Series :
TNPW e3
Power Rating :
63mW
Resistance :
9.65kOhms
Length :
990.6μm
Contact Plating :
Tin
Datasheets
TNPW04029K65BEED
Vishay / Dale TNPW04029K65BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 9.65kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C