TNPW04029K53DETD
Mfr.Part #
TNPW04029K53DETD
Description
RES 9.53K OHM 0.5% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
TNPW
Power Rating :
63mW
Feature :
Military
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Resistance :
9.53kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
TNPW04029K53DETD
Vishay / Dale TNPW04029K53DETD
TNPW Series, Thin Film, 9.53kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C