TNPW04029K53DEED
Mfr.Part #
TNPW04029K53DEED
Description
RES 9.53K OHM 0.5% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Series :
TNPW e3
13 Weeks
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Resistance :
9.53kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.5%
Contact Plating :
Tin
Datasheets
TNPW04029K53DEED
Vishay / Dale TNPW04029K53DEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 9.53kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C