TNPW04029K53BEED
Mfr.Part #
TNPW04029K53BEED
Description
RES 9.53K OHM 0.1% 1/16W 0402
Resistance :
9.53kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Height :
406.4μm
Max Power Dissipation :
63mW
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Width :
508μm
Radiation Hardening :
No
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Length :
1mm
Weight :
652.039032μg
Military Standard :
Not
Lead Free :
Lead Free
Contact Plating :
Tin
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW e3
Depth :
500μm
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW04029K53BEED
Vishay / Dale TNPW04029K53BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 9.53kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C