TNPW04029K42BEED
Mfr.Part #
TNPW04029K42BEED
Description
RES 9.42K OHM 0.1% 1/16W 0402
13 Weeks
Published :
Power Rating :
63mW
Height :
406.4μm
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
63mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Length :
990.6μm
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Width :
508μm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Resistance :
9.42kOhms
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
50V
Series :
TNPW e3
Datasheets
TNPW04029K42BEED
Vishay / Dale TNPW04029K42BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 9.42kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C