TNPW04029K31BETD
Mfr.Part #
TNPW04029K31BETD
Description
RES 9.31K OHM 0.1% 1/16W 0402
Supplier Device Package :
Width :
508μm
Series :
TNPW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
9.31kOhms
Power Rating :
63mW
Published :
Length :
990.6μm
Height :
406.4μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Military
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
63mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
TNPW04029K31BETD
Vishay / Dale TNPW04029K31BETD
TNPW Series, Thin Film, 9.31kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C