TNPW04029K31BEED
Mfr.Part #
TNPW04029K31BEED
Description
RES 9.31K OHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Max Power Dissipation :
63mW
Composition :
Thin Film
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE; PRECISION; RATED AC VOLTAGE: 50V
Surface Mount :
yes
Contact Plating :
Tin
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Depth :
500μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Military Standard :
Not
Resistance :
9.31kOhm
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Mounting Feature :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height :
406.4μm
Power Rating :
63mW
Working Voltage :
50V