TNPW04029K20BETD
Mfr.Part #
TNPW04029K20BETD
Description
RES 9.2K OHM 0.1% 1/16W 0402
Series :
TNPW
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
9.2kOhms
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
TNPW04029K20BETD
Vishay / Dale TNPW04029K20BETD
TNPW Series, Thin Film, 9.2kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C