TNPW04029K10FHED
Mfr.Part #
TNPW04029K10FHED
Description
RES 9.1K OHM 1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Length :
1mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Supplier Device Package :
Resistance :
9.1kOhms
Series :
TNPW e3
Depth :
500μm
Military Standard :
Not
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Datasheets
TNPW04029K10FHED
Vishay / Dale TNPW04029K10FHED
TNPW e3 Series, Thin Film, 9.1kOhms, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C