TNPW04029K10BEED
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW04029K10BEED
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 9.1K OHM 0.1% 1/16W 0402
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height :
406.4μm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Composition :
Thin Film
Width :
508μm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Ratings :
AEC-Q200
Max Power Dissipation :
63mW
Series :
TNPW e3
Contact Plating :
Tin
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Length :
990.6μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Military Standard :
Not
Number of Terminations :
2
Resistance :
9.1kOhms
Published :
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Depth :
500μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
TNPW04029K10BEED
Vishay / Dale TNPW04029K10BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 9.1kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C