TNPW04029K09FHED
Mfr.Part #
TNPW04029K09FHED
Description
RES 9.09K OHM 1% 1/16W 0402
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
9.09kOhms
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Datasheets
TNPW04029K09FHED
Vishay / Dale TNPW04029K09FHED
TNPW e3 Series, Thin Film, 9.09kOhms, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C