TNPW04029K09DETD
Mfr.Part #
TNPW04029K09DETD
Description
RES 9.09K OHM 0.5% 1/16W 0402
Power Rating :
63mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
9.09kOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Military
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Series :
TNPW
Datasheets
TNPW04029K09DETD
Vishay / Dale TNPW04029K09DETD
TNPW Series, Thin Film, 9.09kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C