TNPW04029K09DEED
Mfr.Part #
TNPW04029K09DEED
Description
RES 9.09K OHM 0.5% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Resistance :
9.09kOhms
Tolerance :
±0.5%
Composition :
Thin Film
Contact Plating :
Tin
Published :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Ratings :
AEC-Q200
Military Standard :
Not
Depth :
500μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Length :
1mm
Datasheets
TNPW04029K09DEED
Vishay / Dale TNPW04029K09DEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 9.09kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C