TNPW04029K09BEED
Mfr.Part #
TNPW04029K09BEED
Description
RES 9.09K OHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Weight :
652.039032μg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Height :
350μm
Published :
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
AEC-Q200
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Series :
TNPW e3
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Length :
1mm
Military Standard :
Not
Factory Lead Time :
13 Weeks
Depth :
500μm
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
9.09kOhms
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Width :
500μm
Power Rating :
63mW
Datasheets
TNPW04029K09BEED
Vishay / Dale TNPW04029K09BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 9.09kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C