TNPW040297R6BEED
Mfr.Part #
TNPW040297R6BEED
Description
RES 97.6 OHM 0.1% 1/16W 0402
Tape and Reel (TR)
Width :
508μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Supplier Device Package :
Published :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Length :
990.6μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
97.6Ohms
Height :
406.4μm
Power Rating :
63mW
Datasheets
TNPW040297R6BEED
Vishay / Dale TNPW040297R6BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 97.6Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C