TNPW040297K6BETD
Mfr.Part #
TNPW040297K6BETD
Description
RES 97.6K OHM 0.1% 1/16W 0402
Feature :
Military
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
406.4μm
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
97.6kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
63mW
1 (Unlimited)
Published :
Series :
TNPW
Power Rating :
63mW
Width :
508μm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
21 Weeks
Length :
990.6μm
Datasheets
TNPW040297K6BETD
Vishay / Dale TNPW040297K6BETD
TNPW Series, Thin Film, 97.6kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C