TNPW040296K5BEED
Mfr.Part #
TNPW040296K5BEED
Description
RES 96.5K OHM 0.1% 1/16W 0402
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Supplier Device Package :
Height :
406.4μm
Width :
508μm
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
96.5kOhms
Max Power Dissipation :
63mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Max Operating Temperature :
125°C
Ratings :
AEC-Q200
Length :
990.6μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW040296K5BEED
Vishay / Dale TNPW040296K5BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 96.5kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C