TNPW040295R3BETD
Mfr.Part #
TNPW040295R3BETD
Description
RES 95.3 OHM 0.1% 1/16W 0402
Series :
TNPW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Resistance :
95.3Ohms
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Length :
990.6μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
508μm
Supplier Device Package :
Height :
406.4μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
63mW
Feature :
Military
Voltage - Rated DC :
50V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW040295R3BETD
Vishay / Dale TNPW040295R3BETD
TNPW Series, Thin Film, 95.3Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C