TNPW040295R3BEED
Mfr.Part #
TNPW040295R3BEED
Description
RES 95.3 OHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW e3
Width :
508μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Length :
990.6μm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Published :
Composition :
Thin Film
Max Power Dissipation :
63mW
Power Rating :
63mW
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height :
406.4μm
Resistance :
95.3Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW040295R3BEED
Vishay / Dale TNPW040295R3BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 95.3Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C