TNPW040295K3BEED
Mfr.Part #
TNPW040295K3BEED
Description
RES 95.3K OHM 0.1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ECCN Code :
EAR99
Ratings :
AEC-Q200
Depth :
500μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
95.3kOhm
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
13 Weeks
Mounting Feature :
Surface Mount
Height :
406.4μm
Thin Film
Max Power Dissipation :
63mW
Military Standard :
Not
Series :
TNPW e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Published :
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE; PRECISION; RATED AC VOLTAGE: 50V
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
63mW