TNPW040294R2BETD
Mfr.Part #
TNPW040294R2BETD
Description
RES 94.2 OHM 0.1% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
94.2Ohms
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Series :
TNPW
Feature :
Military
Datasheets
TNPW040294R2BETD
Vishay / Dale TNPW040294R2BETD
TNPW Series, Thin Film, 94.2Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C