TNPW040294K2BEED
Mfr.Part #
TNPW040294K2BEED
Description
RES 94.2K OHM 0.1% 1/16W 0402
Resistance :
94.2kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
63mW
Composition :
Thin Film
Width :
508μm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Number of Terminations :
2
Length :
990.6μm
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
406.4μm
Datasheets
TNPW040294K2BEED
Vishay / Dale TNPW040294K2BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 94.2kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C