TNPW040293R1BETD
Mfr.Part #
TNPW040293R1BETD
Description
RES 93.1 OHM 0.1% 1/16W 0402
Thin Film
Length :
990.6μm
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
406.4μm
Width :
508μm
Power Rating :
63mW
Series :
TNPW
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
93.1Ohms
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Max Power Dissipation :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
TNPW040293R1BETD
Vishay / Dale TNPW040293R1BETD
TNPW Series, Thin Film, 93.1Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C