TNPW0402931RDETD
Mfr.Part #
TNPW0402931RDETD
Description
RES 931 OHM 0.5% 1/16W 0402
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Military
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
931Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Series :
TNPW
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
TNPW0402931RDETD
Vishay / Dale TNPW0402931RDETD
TNPW Series, Thin Film, 931Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C