TNPW0402931RBEED
Mfr.Part #
TNPW0402931RBEED
Description
RES 931 OHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Max Power Dissipation :
63mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power Rating :
63mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Width :
508μm
Height :
406.4μm
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
931Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
990.6μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Series :
TNPW e3
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW0402931RBEED
Vishay / Dale TNPW0402931RBEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 931Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C