TNPW040292K0BEED
Mfr.Part #
TNPW040292K0BEED
Description
RES 92K OHM 0.1% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
92kOhms
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Published :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW040292K0BEED
Vishay / Dale TNPW040292K0BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 92kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C