TNPW040291R0BEED
Mfr.Part #
TNPW040291R0BEED
Description
RES 91 OHM 0.1% 1/16W 0402
Thin Film
Published :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
406.4μm
Max Power Dissipation :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Length :
990.6μm
Width :
508μm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
91Ohms
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW e3
Datasheets
TNPW040291R0BEED
Vishay / Dale TNPW040291R0BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 91Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C