TNPW0402909RDETD
Mfr.Part #
TNPW0402909RDETD
Description
RES 909 OHM 0.5% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
63mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Military
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Resistance :
909Ohms
Datasheets
TNPW0402909RDETD
Vishay / Dale TNPW0402909RDETD
TNPW Series, Thin Film, 909Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C