TNPW0402909RBEED
Mfr.Part #
TNPW0402909RBEED
Description
RES 909 OHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
406.4μm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
63mW
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
13 Weeks
Case Code (Metric) :
Series :
TNPW e3
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Thin Film
Length :
990.6μm
Resistance :
909Ohms
Width :
508μm
Published :
Datasheets
TNPW0402909RBEED
Vishay / Dale TNPW0402909RBEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 909Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C