TNPW04028K98BYED
Mfr.Part #
TNPW04028K98BYED
Description
RES 8.98K OHM 0.1% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power Rating :
63mW
Resistance :
8.98kOhms
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Contact Plating :
Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW04028K98BYED
Vishay / Dale TNPW04028K98BYED
TNPW e3 Series, Thin Film, 8.98kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C